Arneštovický mlýn - I. Běh

Jsme parta nadšenců, pro které tábor neznamená jen 14 dní v červenci, ale spíše důležitou část života. Náš běh má v Arneštovicích již více než 20ti letou tradici, kterou neustále udržujeme a jentak se jí nevzdáme! Spousta z nás se na táboře poznala, vyrostla spolu, a někteří spolu žijí do teď jako manželé, mají děti a začíná jít i do tuhého - i jejich děti budou mít brzy děti. Naši nejzkušenější členové byli poprvé na táboře už před 40ti lety jako děti a od té doby nevynechali snad jediný rok. My zbylí jsme se k nim pomalu přidávali a oni nás nakazili svojí odevzdaností, humorem, chutí k životu a radostí z práce s dětmi. Rádi se opětovně vracíme na nostalgická místa z dětství a prožíváme všechna dobrodružství s dětmi znovu a znovu.

     Přes rok, když nejsme v Arneštovicích, se spolu scházíme na různých akcích, jako je třeba paintball, bikerské vyjížďky, plesy, lyže a nebo jen obyčejné posezení v hospůdce, kde už od prosince řešíme a sníme o tom, co příští rok budeme na táboře hrát a co je potřeba udělat a zlepšit.

     I když nás všechny spojuje tábor, je naše parta velmi pestrá. Máme mezi sebou studenty vyšších ročníků středních škol, kteří jsou povětšinou pomocníci už zkušenějších vedoucích, studenty vysokých škol (VŠCHT, ČVUT, VŠO, UK, ...) to jsou převážně vedoucí, dostudované a pracující vedoucí, ti to mají z nás nejtěžší, obětují vlastní dovolenou, aby mohli 14dní kočírovat smečku divokých šelem a nakonec i nejmenší částí naší party jsou synové a dcery některých z nás. Od nejmenších máme nejrychlejší zpětnou vazbu, proto jsou také důležitým článkem.

Doufáme, že jsme se Vám zalíbili a vyrazíte s námi za dobrodružstvím a když ne Vy, tak aspoň zašlete svoje děti.

Tým vedoucích Arneštovického mlýna 1. běhu